Naše míľniky

zahrebska-2
Máj 2017

Stacionár Záhrebská končí

Stacionár Záhrebská, ktorý fungoval v srdci bytovej zástavby na Záhrebskej ulici 22 rokov, sa rozhodli zrušiť. Klienti, klientky, zamestnakyne i okolitá susedská komunita niekoľko mesiacov bojovali za zachovanie tohto unikátneho miesta. Tento zápas viedol až k vzniku Zrejme.
Máj 2017
oldschool-2017-1
Október 2017

Prvý ročník OLD's COOL

Prvý ročník medzigeneračného festivalu OLD´s COOL našiel v roku 2017 svoje zázemie v Satori Stage a Berlinke. Odštartoval Dobrým trhom, výstavou veľkoformátových fotografií Bet Orten a Veroniky Ruppert na Hviezdoslavovom námestí, pokračoval komunitným programom a končil diskusiou a koncertom zboru Elpida, Never Sol a Kataríny Malíkovej s jej ansáblom.
Október 2017
viecha-2
November 2017

Pravidelné stretnutie vo vieche

Stacionár pre seniorov síce zrušili, avšak medziľudské vzťahy, ktoré vďaka nemu vznikli, pretrvávajú. Svedkom je Viecha u sedliaka, v ktorej sa doteraz odohrávajú pravidelné stretnutia priateľov a priateliek stacionára.
November 2017
kviz-2
Marec 2018

Medzigeneračné kvízy

Naše medzigeneračné kvízy hravo prepájajú ľudí, ktorí sa predtým možno ani nepoznali. V rámci vedomostného súťaženia vo vekovo zmiešaných tímoch s nami môžete hľadať napríklad odpoved' na otázku, koľko prstvom malo Slniečko na rukavičke alebo na akej bratislavskej streche natočila klip Marta Kubišová.
Marec 2018
oldschool-2018-2
Októrber 2018

Druhý ročník OLD's COOL

Druhý ročník slovenskej časti festivalu OLD's COOL sa okrem Bratislavy uskutočnil aj v Košiciach. Košice sú dzive a pre náš medzigeneračný festival sme nemohli nájsť lepšie miesto ako kino Úsmev, ktoré Košičania poznajú od roku 1929.
Októrber 2018
zrejme-spajanie
Október 2018

Spoznávanie a prepájanie

Zrejme sa postupne zoznamuje a sieťuje s organizáciami, ktoré dlhodobo spolupracujúcú so staršími obyvateľkami a obyvateľmi Bratislavy. Cez tanečné školy spoznáva Stále dobrých, cez nordic walking Seniorov v pohybe a cez jógu a kurzy sebaobrany Dobré roky.
Október 2018
kniha-zahrebska-3
November 2018

Kniha o stacionári Záhrebská

Ktosi povedal, že príbeh stacionára Záhrebská je ako z knihy. Doteraz sa nám nechce veriť, že sme knihu o ňom, a tiež o desiatich inšpirujúcich príkladoch fungovania medzigeneračných vzťahov, napokon sami napísali.
November 2018
stanica-zahreb-4
Január 2019

Vzniká Stanica Záhreb

Pokračovaním príbehu stacionára Záhrebská je náš projekt Stanica Záhreb. Ide o nomádske kultúrne medzigeneračné centrum, ktoré využíva infraštruktúru štvrte v blízkosti Záhrebskej a ponúka rôznorodý kultúrny program pre ľudí každého veku.
Január 2019
X